previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Kolorowy świat witraży

„Kolorowy świat witraży” to tytuł warsztatów plastycznych, które odbyły się dzisiaj w naszym muzeum, podczas trwających ferii letnich. Uczestniczyła w nich grupa dzieci z Nikiszowca.
Za pomocą nożyczek, kleju i kolorowego papieru, wyczarowany został wspaniały świat barwnych witraży.

Czytaj dalej

Już niebawem rozpoczynamy Lato w Muzeum

Już niebawem rozpoczynamy akcję Lato w Muzeum. Na potrzeby akcji przygotowaliśmy specjalny program dla dzieci i młodzieży, z którym można zapoznać się dzięki zamieszczonemu plakatowi. W celu poznania szczegółów można też do nas zadzwonić. Zachęcamy serdecznie do zapisów.

Czytaj dalej

137 Muzelany Czwartek

6 czerwca odbędzie się 137 Muzealny Czwartek. Naszym prelegentem będzie profesor Ryszard Kaczmarek, który poprowadzi wykład na temat powstań śląskich. Oprócz tego, w naszym muzeum zostanie otwarta wystawa okolicznościowa przedstawiająca wydarzenia mające miejsce w Mysłowicach w 1919 roku. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej

95-lecie Hufca ZHP Mysłowice

W sobotę 25 maja 2019 roku w Mysłowickim Ośrodku Kultury w ramach obchodów związanych z 95-leciem istnienia Hufca ZHP Mysłowice odbyła się premiera filmu zrealizowanego przez nasze muzeum „Wszystko co nasze Polsce oddamy. Dzieje Hufca ZHP Mysłowice lata 1923-1956”. MMM było również współorganizatorem wystawy poświęconej historii hufca. Miło nam, że zarówno film jak i wystawa spodobały się zaproszonym gościom i wywołały wzruszenie wśród starszego pokolenia harcerzy.

Czytaj dalej

Powrót