previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Bruno Wioska – spotkanie i wernisaż prac w Muzeum Miasta Mysłowice

24 października o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z mysłowickim malarzem i pisarzem Bruno Wioską. Spotkaniu będzie towarzyszyć wernisaż prac artysty. Bruno Wioska jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Pracował jako grafik w redakcji Tygodnika „Panorama” oraz tygodnika „Tak i nie”. Od 1987 roku mieszka w Niemczech prowadząc między innymi własne studio graficzne i współpracując z BUND (odpowiednik polskiej Ligi Ochrony Przyrody) oraz „Euronatur” i bońskim dziennikiem „General Anzeiger”.  Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Kultury „Ars Porta International e.V”.

Czytaj dalej

Lekcja powstańcza

8 października w Muzeum Miasta Mysłowice została poprowadzona dla młodzieży licealnej lekcja muzealna o powstaniach śląskich.

Czytaj dalej

Retrospektywa

Nietypowo, bo w piątek 4 października, odbył się 139. Muzealny Czwartek. Gościem spotkania był Gabriel Koch – człowiek wielu talentów, m.in.: malarz i poeta.

Czytaj dalej

139 Muzealny Czwartek (właściwie piątek)

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na 139 Muzealny Czwartek, który wyjątkowo odbędzie się w PIĄTEK 4 października o godz. 17:00. Tym razem naszym gościem będzie artysta z Mysłowic Gabriel Koch. Dodatkowe informacje zostały zamieszczone na plakacie.

Czytaj dalej

Plan Muzealnych Czwartków do końca 2019 roku

Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy plan i tematykę Muzealnych Czwartków, które będziemy realizować do końca bieżącego roku, plan Muzealnych Czwartków na rok 2020 zostanie umieszczony w terminie późniejszym. Zapraszamy do zapoznania się z treścią informacji. Informujemy również, że przedstawiony plan może ulec zmianie o czym będziemy informować na bieżąco

Czytaj dalej

Podsumowanie 138 Muzealnego Czwartku

Po okresie wakacyjnym powróciły na nowo Muzealne Czwartki. Zaczęliśmy wykładem pani profesor Krystyny Heskiej – Kwaśniewicz poświęconym wydarzeniom opisanym w książce Kazimierza Gołby „Wieża Spadochronowa”.

Czytaj dalej

Powrót