previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Mysłowice za sto lat

„Mysłowice za sto lat” to tytuł kolejnych zajęć, które odbyły się naszym muzeum podczas trwających ferii zimowych. Ponownie gościliśmy grupę dzieci z Nikiszowca. Tym razem, na przekór misji muzeum, dzieci nie zajęły się przeszłością, ale próbowały odgadnąć jak w przyszłości będą wyglądać Mysłowice.

Czytaj dalej

Ferie w muzeum rozpoczęte!

Wczoraj (12 lutego) nasze muzeum odwiedziła grupa dzieci ze świetlicy środowiskowej w Nikiszowcu, które wzięły udział w grze „Być jak powstaniec śląski”. Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z nich musiały wykazać się zręcznością podczas wykonywania kolejnych zadań.

Czytaj dalej

Światło Betlejemskie w Muzeum Miasta Mysłowice

21 grudnia harcerze ZHP Hufca Mysłowice odwiedzili muzeum, przynosząc ze sobą Światło Betlejemskie. Betlejemskie Światło Pokoju jest coroczną harcerską akcją polegającą na przekazywaniu symbolicznego ognia zapalanego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Czytaj dalej

Od 28.12 do 30.12.2018 – wstęp wolny

Informujemy, że w dniach od 28 grudnia do 30 grudnia bieżącego roku wstęp do Muzeum Miasta Mysłowice będzie bezpłatny. Jednocześnie w tych dniach, ze względu na przeprowadzaną inwentaryzację nie będzie możliwości nabycia pamiątek i wydawnictw.

Czytaj dalej

Powrót