Muzeum Miasta Mysłowice patronem honorowym Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Non solum pecunia – środki płatnicze na przestrzeni dziejów”

W dniach 8 – 9 czerwca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Non solum pecunia – środki płatnicze na przestrzeni dziejów”. Organizatorami przedsięwzięcia są KNHD przy Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) oraz Uniwersytet w Ostrawie (Czechy). Miło nam również poinformować, że jednym z patronów honorowych konferencji jest Muzeum Miasta Mysłowice. Szczegółowy program obrad został zamieszczony poniżej. Wszystkich zainteresowanych tematyką środków płatniczych serdecznie zapraszamy.