Obchody stulecia wybuchu I powstania śląskiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Mysłowicach

12 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Mysłowicach odbyły się obchody stulecia wybuchu I powstania śląskiego. Pierwsza część obchodów miała miejsce w gmachu szkoły, druga na cmentarzu. Cieszy nas fakt, że mogliśmy uczestniczyć w tak podniosłym wydarzeniu w charakterze współorganizatora.

Podczas uroczystości swoje przedmowy wygłosili prezydent miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz, dyrektor II LO Ewelina Pokrywka oraz reprezentant IPN Jan Kwaśniewicz.

 

Następnie uczniowie liceum zaprezentowali specjalnie przygotowany z okazji obchodów program artystyczny. Publiczności pokazano między innymi tradycyjne śląskie tańce.

 

Przed rozpoczęciem uroczystości można było obejrzeć najnowszą wystawę o wydarzeniach z 1919 roku w Mysłowicach przygotowaną przez nasze muzeum.

Po części artystycznej zgromadzeni udali się na cmentarz aby złożyć wieńce pod mogiłą powstańczą i grobami trzech powstańców poległych na terenie naszego miasta. Wizyta na cmentarzu była jednocześnie końcowym etapem obchodów.

 

Powrót