Otwarcie wystawy prac Henri de Toulouse Lautreca

2 marca w Muzeum Miasta Mysłowice odbył się wernisaż wystawy „Różne oblicza Belle Époque” prezentującej dzieła wybitnego artysty z końca XIX wieku Henri de Toulouse Lautreca.

Wystawa została uroczyście otwarta przez prezydenta miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza i dyrektora muzeum Adama Plackowskiego.

Podobnie jak wystawa prac Marca Chagalla, dzieła Henri de Toulouse Lautreca pochodzą z kolekcji Kesauri. Na miejscu gościliśmy Wassilija Kesauriego, który podczas wernisażu przedstawił historię twórcy oraz charakterystykę prezentowanych dzieł.

W trakcie otwarcia wystawy gościliśmy również dyrektora Centralnego Muzeum Pożarnictwa Janusza Gancarczyka.

Wernisażowi towarzyszył występ artystki Aliny Mickiewicz, która zademonstrowała zgromadzonym autorskie utwory poezji śpiewanej.