Tadeusz Płużański o Żołnierzach Wyklętych

28 lutego br., w przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklęty, w muzeum gościł Tadeusza Płużańskiego – historyk, dziennikarz i publicysta.

W godzinach popołudniowych odbyło się pierwsze spotkanie tego dnia, w którym udział wzięła młodzież z mysłowickich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, II Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich oraz Szkoły Podstawowej nr 1.

Ponad stu uczniów, obecnych na sali, z uwaga wysłuchało wykładu o walce żołnierzy polskich, którzy w 1945 r. nie złożyli broni. Nie godząc się na sowiecką dominację, podjęli walkę zbrojną o niepodległość Polski.

W spotkaniu uczestniczył także Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz.

Kolejne, tego samego dnia, spotkanie spotkanie odbyło się wieczorem. Do muzeum przybyli głównie członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej.

Wśród obecnych nie zabrakło senatora RP Czesława Ryszki oraz mysłowickich radnych z klubu PiS: Mariusza Wielkopolana oraz Artura Buli.

Podczas spotkani poza wysłuchaniem wykładu można było zadać prelegentowi pytania dotyczące najnowszej historii Polski, a także…

…zakupić publikacje autorstwa Tadeusza Płużanskiego,

Powrót