15 lecie Muzeum Miasta Mysłowice

Rok 2021 upłynął po znakiem ciągle trwającej epidemii koronawirusa. Sprawiło to, że nasze muzeum nie zawsze mogło działać tak, jak miało to miejsce w latach wcześniejszych – mowa tu o obostrzeniach sanitarnych, tymczasowego zamknięcia muzeum dla zwiedzających i innych czynnikach będących rezultatem rozprzestrzeniania się wirusa. Był to także rok, w którym Muzeum Miasta Mysłowice obchodziło swoje 15 lecie działalności. Z tej okazji powstał specjalny film, który podsumowuje całość dokonań muzeum, od początku jej istnienia po dziś dzień.

Premiera filmu odbyła się 13 stycznia w ramach Muzealnego Czwartku – okrągły rok później, co wymusiła na nas pandemia COVID 19. Obraz jest 15 minutowym zapisem naszej dotychczasowej działalności i dokonań muzeum na płaszczyźnie utrwalania, promowania kultury i historii naszego miasta, regionu oraz kraju.

 

Należy wspomnieć, że wszystkie sukcesy naszego muzeum to nie tylko praca personelu muzealnego lecz również ludzi, którzy ochoczo współpracowali z naszą placówką dostarczając nowych informacji, materiałów oraz pomysłów. Dzięki tej wzajemnej współpracy nasze muzeum mogło się rozwijać i być sprawnie działającą instytucją kultury. Film będzie dostępny niebawem na naszym Facebooku i kanale YouTube.

Powrót