Ryszard Mozgol Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach, autor wystawy pt. ,,Stanisław Maczek” wygłosił wykład ,,Odyseja Czarnych Diabłów. Udział 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka w walkach na Zachodzie Europy”.

W tym roku obchodzimy 30 lecie śmierci jednego z najzdolniejszych polskich generałów. Wykład zapoznał nas z postacią generała Stanisława Maczka i historią żołnierzy 1 Dywizji Pancernej.

Polski dowódca i jego żołnierze do dziś są chlubnie pamiętani przez mieszkańców wielu wyzwalanych miast Belgii i Holandii w końcu II wojny światowej.

Wystawę ,,Stanisław Maczek” autorstwa Ryszarda Mozgola zobaczyć można w naszym muzeum do końca stycznia. Współorganizatorem wydarzenia jest Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.