Wojciech Mszyca, pasjonat jazdy na kole i kolekcjoner zabytkowych rowerów otworzył wystawę swoich zbiorów ,,Na 99-letnim kole”.

Pan Wojciech, jak na pasjonata koła przystało, powitał gości prezentując kulanie felgi.

Rower Ebeco z 1925 r. wyprodukowany w Katowicach, gdzie mieszka Wojciech Mszyca, dzięki kolekcjonerowi znany jest miłośnikom zabytkowych rowerów w kraju i  za granicą.

Pan Wojciech jest miłośnikiem jazdy na kole i to jego zabytkowe rowery służą mu w wyprawach. Wojciech Mszyca jest jedynym Polakiem w Międzynarodowym Adler-Motor-Veteranen-Club.

Wojciech Mszyca opowiadał o licznych zjazdach, pokazach zabytkowych rowerów, gdzie zdobywa laury i uznanie dla swoich zbiorów i wiedzy.

Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz z Wojciechem Mszycą, a obok  rower Ebeco z 1925 r., inspiracja do tytułu wystawy ,,Na 99-letnim kole”. Wystawę  zobaczyć można w Muzeum Miasta Mysłowice do 7 kwietnia.

Nasze muzealne spotkanie miało też wymiar muzyczny. Zespół OMA działający w Mysłowickim Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich Ogniwo zagrał koncert, zapowiedziany przez Jerzego Rutkowskiego, Prezesa Stowarzyszenia.