8 edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Poza Ramy” art brut rozstrzygnięta

23 maja na uroczystej gali odbyło się podsumowanie konkursu z wręczeniem nagród laureatom.

Artystów i ich opiekunów, którzy przybyli do naszego muzeum powitała Katarzyna Koclęga Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Mysłowicach, Dyrektor Adam Plackowski oraz Agnieszka Sawicka  Pełnomocnik d/s osób niepełnosprawnych Urzędu Miasta Mysłowice.

Jury w składzie: Monika Pikuła – Piotrowska, Monika Kieromin  -Zająć i Adam Plackowski przyznali nagrody w kategorii malarstwo i grafika: Jakub Karczmarczyk –  I nagroda; Józef Bronakowski – II nagroda; Marcin Kindrat – III nagroda.

W kategorii rzeźba nagrody otrzymali: Michał Kaczmarek – I nagroda; Sylwia Pietrusiak – II nagroda; Magdalena Misztak – III nagroda.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Mysłowicach uświetnili galę występem artystycznym.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Mysłowicach zadbali o poczęstunek dla gości.

Dziękujemy współorganizatorom wydarzenia i zapraszamy do obejrzenia wystawy wszystkich konkursowych prac, która potrwa do 9 czerwca.