Kolejne spotkania z muzyką w naszym muzeum

W dniu 13 grudnia, po raz kolejny, odbyła się w naszej placówce lekcja muzealna z udziałem członków orkiestry górniczej. Lekcja cieszyła się sporym zainteresowaniem słuchaczy, a także ich pokaźną liczebnością.

Lekcję muzealną poprowadzili Mirosław Kaszuba i Wojciech Kaszuba. Dzieci zostały zaznajomione z funkcjonowaniem orkiestry górniczej oraz elementami munduru górniczego noszonego przez muzyków.

Następnie zostały zaprezentowane instrumenty wykorzystywane przez członków orkiestry. Dotyczy to zarówno budowy, jak i wydawanego dźwięku. Zagrano na nich znane utwory słynnych śląskich kompozytorów.

Na zakończenie wszyscy chętni mogli spróbować własnych sił i umiejętności w graniu na wybranym instrumencie dętym.