previous arrow
next arrow
Slider

Bernard Krawczyk – wspomnienie

Wiadomość o odejściu Bernarda Krawczyka przyjęliśmy ze smutkiem. Z zaskoczeniem – wydawał się być wieczny, niezniszczalny. Zapracowany, niestrudzony, planujący przyszłe premiery. Pełen życzliwości, zawsze uśmiechnięty. Dumny ze swej śląskości. Pięć lat temu Bernard Krawczyk – … Czytaj dalej

Muzeum Miasta Mysłowice osadzonym


10 sierpnia pracownicy muzeum spotkali się z grupą podopiecznych tutejszego aresztu śledczego. Specjalnie dla nich zorganizowano wycieczkę po mieście, której celem było przybliżenie historii Mysłowic.

Czytaj dalej

Informacja

Informujemy, że od 1 sierpnia br., nowym dyrektorem Muzeum Miasta Mysłowice, wyłonionym w drodze konkursu, ponownie został Adam Plackowski. Gratulujemy.

Wakacyjne zajęcia w muzeum

W naszym muzeum lato w pełni, czyli kolejne grupy dzieci i młodzieży  skorzystały z wakacyjnej oferty bezpłatnych warsztatów oraz zwiedzania ekspozycji.

Czytaj dalej

Performance w weneckim stylu


We wtorek odbyły się zajęcia poprowadzone przez Panią Agatę Szymanek polegające na przyozdobieniu masek, a następnie odegraniu w nich krótkiej scenki rodzajowej. Zabawa była przednia.

Czytaj dalej

Kolejne grupy w ramach Akcji Lato

10 lipca w muzeum odbyły się zajęcia dla dzieci ze składania papieru metodą origami. Była także możliwość zwiedzenia naszej ekspozycji, z czego skorzystały dzieci z półkolonii.

Czytaj dalej

Powrót