previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

149 Muzealny Czwartek

Zapraszamy serdecznie na 149 Muzealny Czwartek, który odbędzie się 5 listopada o godzinie 17:00.  Ze względu na panującą sytuację sanitarno-epidemiologiczną wydarzenie będzie mieć charakter audycji internetowej, która zostanie opublikowana o wskazanej godzinie na naszym Facebooku. Gościem 149 edycji będzie dr hab. Sławomir Sokół, który przedstawi oblicza reformacji na terenie Mysłowic.

Czytaj dalej

148 Muzealny Czwartek (wirtualny)

Zapraszamy serdecznie na 148 Muzealny Czwartek, który odbędzie  1 października o godzinie 17:00. Ze względu na pandemię i związane z nią wzmożone środki ostrożności spotkanie będzie emitowane, podobnie jak poprzednie, za pośrednictwem naszego Facebooka. Wykład poprowadzi Kamil Kartasiński, który udzieli cennych wskazówek dotyczących poszukiwań naszych przodków służących w armii.

Czytaj dalej

Awaria linii telefonicznej

Informujemy, że z powodu awarii linii telefonicznej kontakt za pośrednictwem numeru stacjonarnego z muzeum jest obecnie niemożliwy. W najbliższych dniach prosimy o kontakt na numer komórkowy: 516 073 714. Przepraszamy za utrudnienia.

Czytaj dalej

147 Muzealny Czwartek (internetowy)

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na 147 Muzealny Czwartek pt. „…cel swój osiągnąłem”. O życiu i męczeństwie ks. Jana Machy. Wykład poprowadzi ks. dr Damian Bednarski. Ze względów bezpieczeństwa jest to kolejny Muzealny Czwartek, który będzie transmitowany za pomocą internetu, na naszym profilu Facebook (https://pl-pl.facebook.com/muzeummyslowic/). Transmisja odbędzie się 3 września o godzinie 17:00. W tym dniu zostanie także otwarta wystawa czasowa poświęcona ks. Janowi Macha, którą będzie można zwiedzić indywidualnie w naszym muzeum.

Czytaj dalej

Lekcje muzealne w ramach akcji lato

Jeszcze raz zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty wakacyjnej dla grup zorganizowanych. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z zajęć, które odbyły się 22 lipca. Część teoretyczna odbyła się w siedzibie naszego muzeum, natomiast praktyczna (plus puszczanie baniek) w plenerze. Temat lekcji: Mydło wszystko umyje, nawet ręce i szyję”.

Czytaj dalej

Nowy zegar na naszej ekspozycji

Miło nam poinformować, że nasza rodzina zegarów powiększyła się o kolejny wspaniały egzemplarz (pierwszy od lewej) wyprodukowany w zakładach Gustava Beckera. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia muzeum i obejrzenia naszego najnowszego eksponatu.

Czytaj dalej

Powrót