Artyści Grupy Janowskiej otworzyli wernisaż prac poplenerowych ,,Mysłowice Pędzlem Malowane”, jaki odbył się w lipcu pod opieką artystyczną Dyrektora Adama Plackowskiego.

Artysta Zdzisław Majerczyk, członek grupy Janowskiej przedstawił uczestnikom wernisażu rys historyczny tej ciekawej, mającej długie tradycje grupy artystycznej.

Dyrektor Adam Plackowski, organizator pleneru ,,Mysłowice Pędzlem Malowane” i prowadzący spotkanie, był w latach 80-tych  opiekunem artystycznym Grupy Janowskiej.

Agnieszka Niczke -Kamińska, której prace prezentowane są na wystawie jest opiekunem artystycznym Grupy Janowskiej.

Jacek Sierszecki, autor pracy ,,W Podcieniach Czasu” przeczytał uczestnikom wernisażu wiersz, jaki powstał w trakcie jednego ze spotkań plenerowych w muzeum.

P

Prace piętnastu artystów, zainspirowanych krajobrazem, historią i zabytkami Mysłowic zobaczyć można na wystawie ,,Mysłowice Pędzlem Malowane” do 10 listopada.