Plener malarski ,,Mysłowice pędzlem malowane” rozpoczęty

22 lipca rozpoczął się plener dla artystów malarzy ,,Mysłowice pędzlem malowane”. Twórcy Grupy Janowskiej pod kierunkiem Dyrektora Muzeum Miasta Mysłowice Adama Plackowskiego, tworzyć będą obrazy przedstawiające miejsca ważne dla historii i kultury miasta.

Artyści poznawali historię miasta, oprowadzani przez dyrektora placówki.

Dyrektor Adam Plackowski, przed ruszeniem artystów w plener, poprowadził warsztaty z kompozycji i perspektywy malarskiej.

Portret pędzla Adama Plackowskiego przedstawia Helmuta Maturę, nieżyjącego już malarza, który od 1989 r. był kierownikiem Grupy Janowskiej. Tę niespodziankę przygotował dla gości z Janowa Adam Plackowski, który wcześniej sprawował opiekę artystyczną nad grupą. Plener potrwa do 31 lipca, a jego efekty zobaczyć będzie można na wystawie w muzeum we wrześniu.