Akcja Lato w Muzeum 2024

Od 2 lipca do 31 sierpnia zwiedzanie muzeum dla dzieci i młodzieży szkolnej jest bezpłatne. Dla grup zorganizowanych (od 10 do 25 uczestników) przygotowano ofertę zajęć, które będą realizowane w terminach od 2 lipca do 30 sierpnia, od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00 w siedzibie Muzeum Miasta Mysłowice ul. Stadionowa 7a. Zajęcia płatne w cenie 4 zł. od uczestnika. Rezerwacja zajęć dla grup zorganizowanych pod nr telefonu: 32 222 13 18 wew.2 oraz 516 073 714.

Oferta zajęć dla grup zorganizowanych:

1. Budujemy wieżę. Opowieść o historii Kąta Trzech Cesarzy oraz warsztaty modelarskie, wykonanie modelu wieży.

2. Graczki i bawidołki. O grach, zabawach i zabawkach na Górnym Śląsku sprzed lat. Zabawy podwórkowe z czasów dzieciństwa naszych pradziadków. Warsztaty wykonywania zabawek z papieru.

3. Pod własnym proporcem. Warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy poznają podstawy weksylologii, elementy składowe proporca oraz wykonują z tkanin własny proporzec.

4. Bery i bojki o bebokach, utopcach i innych stworkach. Baśniowe opowieści przedstawiające świat wierzeń ludowych na Górnym Śląsku. Warsztaty plastyczne, wykonanie ilustracji do bajki w formie mozaiki z papieru.